Metro Ethernet ve MPLS Çözümleri

Metro Ethernet İnternet Nedir?

Turkcell, yurt çapında oluşturduğu ulusal fiber optik altyapısı üzerinden servis kalitesiyle fark yaratarak hem Türkiye’den hem de Avrupa’nın merkezinden internete çıkmanızı sağlıyor.

Metro Ethernet İnternet hangi şirketler için idealdir?

İnternet erişim ihtiyaçlarını mevcut xDSL teknolojileri ile çözemeyen, simetrik, hızlı internet arayışında olan, ancak Türkiye’nin internet şebekesinin performansı ile yetinemeyen, özellikle orta ve büyük ölçekli kurumlar için idealdir.

Metro Ethernet İnternet ile neler yapabilirsiniz?

Turkcell, yurt içi internet trafiğinizi Türkiye’nin internet şebekesine, yurt dışına doğru olan internet trafiğinizi ise kendisine ait fiber optik altyapı ile ara bağlantısını tesis ettiği uluslararası internet şebekesine ulaştırarak, yurt içi internet hizmet bedelleri ile Avrupa’nın merkezinden dünyaya ulaştırıyor.

Genişbant, 5 Mbps’den 1 Gbps ve hatta daha da üzeri hızlarda, ölçeklenebilir, mesafeden bağımsız, tamamen simetrik ve kaliteli destek hizmetleri içeren Metro Ethernet İnternet, tüm dünyaya çok yüksek hızlarda bağlanmanızı sağlayan bir hizmettir.

MPLS VPN Nedir?

​Nedir? ​İki noktadan fazla lokasyonda hizmet veren müşterilerin, güvenli-kapalı ve kesintisiz iletişim ihtiyaçlarını karmaşık network yapılarına gerek duymadan sağlayan, ilk yatırım masraflarına gerek kalmadan aylık tarifelerle sunan, ekonomik, yönetilebilir ve uçtan uca izlenebilir bir servistir.

Metro Ethernet, ADSL ve G.SHDSL erişim teknolojisini, bakır, fiber, R/L,ve uydu altyapılarıyla destekleyen Turkcell MPLS VPN çözümleri, temel ve yedek bağlantı

MPLS VPN hangi şirketler için idealdir?

Coğrafi olarak dağınık yapıda olan ya da birden fazla lokasyona sahip şirketler

İletişim ihtiyaçlarını, tek bir operatör ve tek bir fatura ile karşılamayı tercih eden orta ve büyük ölçekli şirketler

Sürekli büyüyen ve dinamik bir yapıya sahip çok noktalı şirketler

Esnek bant genişliğine ihtiyaç duyan müşteriler.

MPLS VPN ile neler yapabilirsiniz?

MPLS VPN hizmeti 256 Kbps’den 1 Gbps seviyesine kadar her bant genişliğinde ihtiyacı en ekonomik şekilde karşılar.

MPLS VPN hizmeti internet ortamından tamamen bağımsız; müşteriye özel, güvenli, sanal bir ağ sunar.

Yaygın ağ sayesinde Türkiye’nin her yerindeki ofis ve iş birimlerine aynı yüksek servis seviyesinde hizmet sunulur.

Turkcell Superonline’ın kendisine ait coğrafi güzergah yedekli fiber-optik (F/O) omurgası yurtiçinde ve yurtdışında ofisler arasında ses, görüntü ve verilerin hızlı, güvenli ve sürekli olmasını sağlar. Bu sayede iş sürekliliği korunarak yüksek müşteri memnuniyeti ve karlılık elde edilir.

Turkcell operasyonlarını yürüten konusunda yetkin IT ekibinin bilgi birikimi ve uzmanlığından yararlanarak, kurulum, arıza tespiti ve müdahalede proaktif, hızlı ve etkin çözümlere ulaşılır.