TMM Soft Santral Çözümleri

TMM Soft Santral (Sanal Santral), eski tip fiziksel telefon santrallerinin yerini alan, bulut teknolojisiyle internet üzerinden hizmet veren, internetin olduğu her yerden santral özelliklerini kullanabileceğiniz internet tabanlı yeni nesil telefon santralidir.

Bulut teknolojisi sayesinde iletişimde yepyeni bir dönem başladı! TMM SOFT SANTRAL, sizlere daha güvenliteknolojik ve hesaplı bir iletişim altyapısı sunuyor!

Eski tip analog telefon santrallerin yerini alan TMM SOFT SANTRAL‘de yatırım maliyeti gerektiren fiziksel bir santral kurulmasına gerek yoktur.  Tamamen internet üzerinden çalışır. Yani internetin olduğu her yer sizin ofisinizdir!

TMM SOFT SANTRAL ile, karmaşık kablo yapılarından kurtulursunuz. Teknolojik, esnek yapısı ve kullanıcı dostu ara yüzüyle destek ücreti ödemeden kendiniz yönetebilirsiniz.

Her şubeniz için ayrı bir santral yatırımı yapmanıza gerek olmadan tek bir bulut santral ile tüm şubelerinizin telefon santrali ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Şubeler arası iletişim maliyetlerinizi sıfırlayabilirsiniz.

TMM Soft Santral ile yapabileceklerinizi biliyor musunuz?
Yatırım maliyeti olmadan aylık kiralama ile kendi santralinizin olabileceğini,
Yıllık taahhütler vermeden hızlıca kurulum yapılabileceğini,
İnternet olan her yerde kendi santralinizi kullanabileceğinizi,
Marka bağımsız tüm IP tabanlı telefonları soft santral ile kullanabileceğinizi,
Mobil cihazlarınız ve bilgisayarlarınızı şirket telefonu gibi kullanabileceğinizi,
Numara taşıma ile sabit ücret ödemeden internet üzerinden görüşme yaparak avantajlı fiyatlarla sabit telefon hizmeti alabileceğinizi,
Dış aramalarda hiçbir zaman telefonunuzun meşgul çalmayıp sınırsız çağrı karışılabileceğinizi,
Gelen giden çağrılarınızı ücretsiz olarak ses kayıtlarını tutabileceğinizi,
Dahili numaraların ulaşılamaması durumunda arayanın mesaj bırakıp mail kutunuza sesli mesaj gelebileceğini,
TMM soft santrali isteğe bağlı bulut veya on premise olarak kullanabileceğinizi,
1 kullanıcıdan 10.000 kullanıcıya kadar soft santral kurulabileceğini,
Detaylı bilgi için “Teknoloji Mimarı” ile iletişime geçebilirsiniz…

Fiziksel Santraller

Sanal (Bulut) Santraller

Yüksek yatırım maliyeti gerektirir.Yatırım maliyeti yoktur.
Ofisinizde yer kaplar.Bulut teknolojisiyle internet üzerinden kullanılır. Fiziksel bir kurulum yoktur.
Analog santrallerde lokasyona bağımlı kalırsınız. Yani santralinizi sadece kurulu olan lokasyonunuzda kullanabilirsiniz. (IP PBX lerde birden fazla lokasyonda kullanabilirsiniz.)İnternetin olduğu her yer ofisinizdir. Ayrıca akıllı telefonunuzu ve bilgisayarınızı santralinizin bir dahilisi olarak kullanabilirsiniz.
Çok şubeli firmalarda her bir şubeye yeni bir fiziksel santral kurulması gerekir. Şubeler birbirleriyle ücretli olarak görüşür.Her şubeniz için ayrı bir santral yatırımı yapmanıza gerek olmadan, tek bir bulut santral ile tüm şubelerinizin telefon santrali ihtiyacını karşılayabilir, şubeler arası iletişim maliyetlerinizi sıfırlayabilirsiniz.
Güç kaynağı ve jeneratöre bağımlıdır. Elektrik kesintisinde güç kaynağına ve jeneratörle hizmet verebilir. Uzun süreli kesintilerde santraliniz hizmet veremez.Ofisinizde internet veya elektrik kesildiğinde bulut santraliniz etkilenmez. Çağrılarınızı karşılayarak cep telefonunuza veya telesekreterinize yönlendirir.
Genişlemek için ek kart gerektirir. Maliyetlidir. Genişlemenin de bir sınırı vardır.Genişlemek kolaydır. Ek bir kart gerektirmeden sanal santral paketinizdeki dahili ve dış hat kapasitesi kadar genişleyebilirsiniz. Gerektiğinde ek bir kart gerekmeden paket arttırımı yaparak genişleyebilirsiniz.
Aylık/Yıllık bakım masrafları vardır. Santral üzerindeki bir değişiklik için servis çağırılması gerekir.Destek ücreti ödemezsiniz. Santraliniz üzerindeki değişiklikler için servis çağırmanıza gerek yoktur. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde yapmak istediğiniz değişiklikleri bir kaç dakika içinde kendiniz kolayca yapabilirsiniz.
Taşınmanız durumunda, telefon santralinizi fiziksel olarak taşımanız gerekir. Yeni kablolama ve yeni kurulum gerektirir.Taşınmak kolaydır. Sadece dahili olarak kullandığınız cihazlarınızı taşımanız yeterlidir.